5 známok, že s predávajúcim bude problém

Ako nakupujúci si vždy preverte obchodníka, od ktorého chcete nakúpiť. Tu je 5 varovných znakov, na ktoré by ste mali myslieť pri preverovaní obchodníka.

 

 

1. Veľmi nízke hodnotenie od kupujúcich

Hodnotenie od nakupujúcich je najlepší nástroj AliExpressu, ako vám zabezpečiť, čo najlepší nákup. Nikdy sa nenechajte zlákať pekným obrázkom a nízkou cenou pokiaľ si nepreveríte, či má predajca dobré hodnotenia.

 

 

2. Pomaly alebo vôbec neodpovedá na pred-nákupné otázky

Ak neposkytne žiadny pred-nákupný zákaznický servis, kto sa potom bude zaoberať vašim problémom s tovarom, keby nejaký nastane? Reklamačný postup tak pre vás bude nočná mora.

 

 

3. Nejednoznačný popis

Na obrázku je niečo iné, ako v popise produktu. Nikdy neobjednávajte, pokiaľ si podrobne neprečítate detaily produktu. Niekedy nemusí byť úplne jasné, čo je v skutočnosti predmetom predaja. 

 

 

4. Nepoužíva to isté meno ako obchodné alebo neuvádzajú adresu spoločnosti

Obchodníci by mali vždy mať k názvu spoločnosti pripísanú aj adresu. Väčšina čínskych spoločností to robí. Ak narazíte na predajcu bez adresy buďte v strehu.

 

 

5. Prehlasujú, že predávajú originálne značky, ale cena je podozrivo nízka

Nenechajte sa obalamutiť tým, že predajca ukazuje fotku značkového produktu. Vždy sa pozrit, či skutočne garantuje originalitu. Viac o tom ako spoznať fejky tu.

 

 

 

AliExpress nie sú podvodníci, ale občas sa môžete stretnúť s neetickými alebo nepríjemnými obchodníkmi. Držte sa týchto pár rád a pravdaže sledujte hodnotenie obchodníka a znížite tak riziko, že sa zapletiete s problémovým obchodníkom.

 

 

Naša rada: Ak sa chystáte nakupovať z AliExpress vo väčšom objeme, otestujte si najprv obchodníka objednaním jedného produktu.

 

 

 

Novinky emailom

Dostávajte od nás novinky emailom:

Kontaktujte nás

Názov sekcie 1

Meno:
Telefón:
E-mail: *
Súbor:
Počet ľudí: *
Motorka Výrobca: *
Typ postele:
Vybavenie:
Overovací kód: *
Text správy: *
Správa sa odosiela ...
* - povinné polia