Nakupovanie z Číny - ako nakupovať na AliExpresse výhodne

Nakupovanie z Číny je zábavné!

 

Ak máte chuť objednať si niečo z Číny, vitajte na stránke, ktorá vám s objednávkou pomôže! Pripravili sme pre vás rady ako nakupovať z AliExpressu, návody ako ušetriť, ako vybaviť clo za tovar alebo ako reklamovať produkty v prípade, že vám nepáčia.

 

 

 

AliExpress je niečo ako internetová tržnica, ktorú prevádzkuje a vlastní čínska spoločnosť Alibaba Group. Nájdete na nej všetko, od oblečenia, cez hračky, elektroniku, kozmetiku, doplnky do domácnosti, autodoplnky či kreatívne potreby.

 

 

 

 Kto nakupuje na AliExpresse?

  • Na AliExpresse nakupujú už všetci.

AliExpress časom chytí za srdce každého, kto má rád trendy, vychytávky, špeciálne veci alebo nechce za veci platiť veľa. Nakupovanie na tejto stránke je tak trochu o dobrodružstve a o chuti vyskúšať niečo nové. Lacné nakupovanie z Číny osloví všetkých, ktorým nezáleží na značke, ale skôr na vzhľade, funkcii a prevedení daného výrobku. Prípadne chcú zohnať niečo iné, čo v našich obchodoch nie je, alebo sa veľmi ťažko zháňa.

 

 

 

 Je nakupovanie na AliExpresse bezpečné?

  • Áno, nakupovanie na AliExpresse je bezpečné.

Systém funguje tak, že predajca dostane peniaze za tovar až vtedy, keď vám príde. Vy potom len potvrdíte, že tovar prišiel v poriadku. Na toto potvrdenie je určený limit. Predajca stanoví dobu, za ktorú by vám objednávka mala prísť a počas tohto obdobia čakáte na dodanie tovaru. Keď sa vyskytne problém – tovar nepríde alebo nezodpovedá popisu, môžete s predajcom riešiť reklamáciu. Keď potvrdíte, že je všetko ok, predajca dostane svoje peniaze. Ak potvrdenie budete ignorovať, systém automaticky celý obchod ukončí a vyplatí predajcu.

 

 

 

 Sú veci z AliExpressu kvalitné?

  • Veci z Číny vedia kvalitou často milo prekvapiť.

Čínske veci vyvolávajú v mnohých stále pocit nižšej kvality. Nie vždy je to však pravda. Aby ste s kvalitou boli spokojní, treba nakupovať a čítať zároveň – produkty bývajú podrobne opísané aj čo sa materiálu a použitia týka. Ak si pozriete recenzie na produkt, máte možnosť zistiť ako boli s kvalitou spokojní ďalší zákazníci. Veci z Číny určite nie sú na jedno použitie a kvalitou môžu konkurovať aj bežne dostupnému tovaru v našich obchodoch, ktorý predajcovia tiež často objednávajú práve z Číny.

 

 

 

 Koľko sa na AliExpresse platí za poštovné?

  • Vo väčšine prípadov je poštovné z AliExpressu zadarmo.

Označuje sa ako Free Shipping. Pri každom produkte máte presne stanovenú výšku poštovného, prípadne to, že sa neplatí. Od júla 2021 sa však menili pravidlá týkajúce sa cla. Všetky balíčky z Číny musia prejsť colným konaním a za riešenie colného konania si môže doručovateľ pýtať od vás poplatok. Poštovné teda s poplatkom za vybavenie colného prehlásenia nemá nič spoločné. Hoci ste za dopravu nemali platiť nič, dopravca si pri doručení balíčka môže naúčtovať poplatok za vybavenie colného prehlásenia.

 

 

 

 Ako sa platí za tovar z AliExpressu?

  • Najčastejší a odporúčaný spôsob platenia je prostredníctvom platobnej karty.

Platobnú kartu si do svojho účtu uložíte, no kedykoľvek ju viete vymazať. Pre potvrdenie platby je potrebné zadať pri platení kód CVV zo zadnej strany vašej karty, inak platba neprejde. Tento kód poznáte len vy. Na danú kartu vám AliExpress vie tiež vrátiť financie v prípade, že ste vyhrali spor s predajcom a tovar vám neprišiel, alebo bol pokazený.

 

 

 

 Dajú sa veci z AliExpressu reklamovať?

  • Produkty z AliExpressu môžete reklamovať a požiadať o vrátenie peňazí.

Keďže vracať ich späť do Číny nie je vo väčšine prípadov lacná záležitosť, predajcovia s vami doriešia v čom bol problém a peniaze za tovar vám vedia vrátiť. Dôležité je však komunikovať s nimi hneď ako tovar príde a sledovať si tiež to, koľko dní do doručenia balíčka ostáva.

 

 

 

 Čaká sa na veci z AliExpressu dlho?

  • Áno, dodanie objednávok z Číny trvá nejaký ten čas.

Rátajte minimálne s dvomi týždňami až s mesiacom. Čas dodania je spresnený pri každom produkte a je tu aj možnosť sledovať si cestu produktu – kde sa práve nachádza a či už je na Slovensku. Dodanie z európskych skladov je rýchlejšie, väčšinou sa zaň ale platí. Preto si treba zvážiť, ako rýchlo danú vec chcete mať doma. Odporúčame nakupovať v predstihu – napríklad zimný a vianočný tovar objednávajte minimálne v novembri. V dôsledku pandemických opatrení počas situácie s COVID-19 sa niektoré dodávky výrazne oneskorili. Dôvodom bolo pozastavenie prijímania zásielok z Číny a tiež redukcia letov. Súvis s predajcami a s ich zodpovednosťou v odosielaní balíčkov by sme nehľadali.

 

 

Už viete všetko. Chcete nakupovať?

 

 

 

Novinky emailom

Dostávajte od nás novinky emailom:

Kontaktujte nás

Názov sekcie 1

Meno:
Telefón:
E-mail: *
Súbor:
Počet ľudí: *
Motorka Výrobca: *
Typ postele:
Vybavenie:
Overovací kód: *
Text správy: *
Správa sa odosiela ...
* - povinné polia