Ako odlíšiť fejky od originálov

Ako odlíšiť napodobeniny od originálov

Sú produkty na AliExpresse originálne? Túto otázku dostávame každú chvíľu. Z tohto dôvodu sme sa rozhodli napísať článok, kde na všetky vaše otázky odpovieme.

 

Sú na AliExpresse napodobeniny (fejky)?

Pravdaže áno. Nie nie, nechoďte preč... Vec sa má totiž tak, že na každom väčšom eshope sa nájdu aj repliky. Dôležité je vedieť, ako ich rýchlo rozpoznať. 

 

Ak predajca tvrdí, že produkt je originál, pravdepodobne to tak je. Ak by to tak nebolo, môžete od ních požadovať vrátenie 100% ceny. Ochrana nakupujúceho sa už postará, aby ste peniaze dostali späť. Takémuto predajcovi by veľmi rýchlo kleslo hodnotenie, takže si iba máloktorí z nich dovolia otvorene klamať.

 

Najjednoduchší spôsob ako spoznať fejk je sediacky rozum. Ak je exkluzívny tovar za 5-10% oficiálnej ceny, je to určite napodobenina. V takých prípadoch je situácia jasná, pozrime sa na nejaké menej viditeľné príklady.

 

 

Kvalita produktov na AliExpresse

Predtým, ako budeme hovoriť o rozdieloch medzi originálmi a napodobeninami, povedzme si niečo o ich kvalite.

 

Vo všeobecnosti platí, že napodobeniny nebudú mať rovnakú kvalitu ako originály. Preto vám radíme, aby ste pri výbere vhodného predávajúceho (Sellera) hľadeli hlavne na jeho hodnotenie. AliExpress je známy pre vysokú kvalitu svojich produktov, vrátane napodobenín. Takže, ak sa vám niečo páči a predávajúci má dobré hodnotenia, pokojne do toho choďte aj vtedy, ak sa nejdená o originál. 

 

 

Hodnotenie predajcov funguje nasledovne:

  • Najslabšie skóre sú medaile - 
  • Stredne vysoké skóre sú diamanty - 
  • Nalepšie skóre majú korunky - 

 

Ďalej rozhoduje počet odznakov. Čím viac, tým lepšie. To však platí iba pre rovnaké znaky. 

Napr.:  < 

 

 

Naša rada: Okrem hodnotenia predávajúceho si prečítajte aj komentáre od zákazníkov. Ak sa tam objavuje veľa negatívnych komentárov, že sa jedná o nekvalitnú napodobeninu, je vysoká možnosť to tak bude. Produkt nekupujte.

 

 

Nemôžem nájsť originálnu značku na AliExpress

Väčšina tovarov na AliExpresse je skrytá pod acronymami. Predajcovia replík nemôžu použiť originálny názov, takže môže byť pomerne ťažké nájsť špecifickú značku. Ak máte problém nájsť nejakú konkrétnu značku, pozrite si náš super populárny článok Ako nájsť značky na AliExpress. Nájdete tak množstvo kľúčových slov pod ktorými sa skrývajú rôzne značky. 

 

 

Pozor na napodobeniny tváriace sa ako origninály

Nie je napodobenina ako napodobenina. Ak sa produkt predáva pod inou značkou, ako tou, ktorú napodobuje, je to v poriadku. Ale ak je na ňom sfalšovaná značka, napríklad známa odevná značka, produkt nekupujte. Takýto tovar vám môžu zabaviť colníci (hlavne ak nakupujteviac ako 1 kus). Takže sa vždy uistite, že produkt nie je predávaný pod reálnou značkou, ak zjavne reálny nie je. Prečítajte si viac o cle a DPH pri nákupe z Číny.

 

 

Originálna elektronika na AliExpress

Jeden z najpopulárnejších sektorov na AliExpresse sú technológie a elektronika. Spoločnosti predávajú tisíce smartfónov, tabletov, slúchadiel, vychytávok a príslušenstva. Veľa čínskych výrobcov mobilov predáva prevažne online. Vďaka tomu môžu ponúknuť mobily za bezkonkurenčné ceny, pretože ich nemusia predávať cez prostredníkov ako napr. telefonických operátorov. 

 

Ďalší spôsob, ako spoznať, že produkt je originál je pozrieť sa na popis. Ak tam je napísané “Guaranteed Authenticity”, znamená to, že originalita je zaručená výrobcom.

 

Napodobeniny sa najčastejšie objavujú v módnych sekciách. V elektronike až tak veľmi nie.

 

 

Naša rada: Myslite na to, že ak je v popise napísané, že produkt je originál alebo má známku zaručenej originality, na 99% to tak aj je. Napriek tomu si ale dávajte pozor a pozorne čítajte, či predávajúci neopisuje iba originálne materiály. Je rozdiel "kabelka z originálnej kože" a "originálna kabelka z kože".

 

 

Nakupovať na Aliexpress.com

 

Novinky emailom

Dostávajte od nás novinky emailom:

Kontaktujte nás

Názov sekcie 1

Meno:
Telefón:
E-mail: *
Súbor:
Počet ľudí: *
Motorka Výrobca: *
Typ postele:
Vybavenie:
Overovací kód: *
Text správy: *
Správa sa odosiela ...
* - povinné polia