Praktické organizéry na káble, ktoré sa zídu v každej domácnosti

V súčasnosti nie je o moderné technologické vychytávky núdza. Počítač, notebook či smartfón už môžeme nájsť v takmer každej domácnosti. Väčšina týchto zariadení pre svoj plynulý chod potrebuje elektrickú energiu. Tá sa dostáva do zariadenia prostredníctvom dlhých elektrických káblikov, ktorých spleť rozhodne nepôsobí pekne. Navyše, ak sa ešte aj zamotajú, máte najbližšie dve hodiny o prácu postarané. Výborným spôsobom, ako káble pekne roztriediť a zabrániť ich zamotávaniu je použitie farebných organizérov. Tie nájdete nielen v kamenných predajniach s elektronikou, ale i na AliExpresse.

 

Pozrieť farebné organizéry na káble na AliExpresse

 

Vybrali sme pre vás niekoľko praktických organizérov za skvelé ceny:

0.85 - 1.94 €
hodnotenie: 4.8
 
 

Pozri

 

 

 
3.14 €
hodnotenie: 4.7
 
 

Pozri

 

 

 
0.51 - 0.64 €
hodnotenie: 4.8
 
 

Pozri

 

 

0.62 €
hodnotenie: 4.8
 
 

Pozri

 

 

 
            Spájače káblov             10 ks balenie 
1.34 €
hodnotenie: 5.0
 
 

Pozri

 

 

 
1.79 - 3.79 €
hodnotenie: 4.9
 
 

Pozri

 

 

 

Spájače káblov

V spleti káblov z počítača alebo televízie sa má niekedy problém vyznať aj skúsený počítačový mechanik. Obzvlášť ak sú káble pozapájané jeden cez druhý a ich odmotanie sa  zdá ako nemožné. Podobné starosti však vedia narobiť nielen pozapájané, ale aj voľne uložené káble v taške, ktoré sa pomotali, a ako na potvoru zrovna vtedy, keď ich najviac potrebujete. Takýmto komplikáciám môžete predísť farebnými prúžkami na suchý zips, ktorými obopnete kábel a tým zabránite jeho zamotaniu. Podobnú funkciu majú aj tenké magnetické držiaky zo silikónu. Svoje využitie nájdu nielen pri kábloch, ale tiež môžu mať funkciu držiaka na kľúče či záložky do knihy. Zakúpiť si ich máte možnosť v 10 kusovom balení za cenu 3,14 €.

 

 

Organizéry na káble 

Skvelou pomôckou ako oddeliť jednotlivé káble od seba je silikónový oddeľovač káblov s 5-timi priehradkami. Zo spodnej strany má špeciálnu protišmykovú podložku, vďaka ktorej výborne drží na stole. Vzhľadom na jeho veľkosť sa hodí tak pre nabíjacie káble, slúchadlá či kábel od tlačiarne. Identickú funkciu má aj TOPK organizér na káble, ktorý však disponuje priehradkami v tvare krúžkov s obvodom 5 mm. Môžete ho nalepiť tak na bočnú hranu stola, ako aj do auta, prípadne priamo na stôl. K dispozícii je v čiernej farbe už od 1,79 €.

 

 

Chrániče na káble 

Predĺžiť životnosť káblov môžete nielen ich starostlivým uschovaním, ale aj správnou ochranou najviac namáhaných častí. V prípade nabíjačky na telefón je to jej koncovka, ktorá sa zasúva do smartfónu. Výbornou formou ochrany je malé plastové zvieratko. Zo spodnej časti má priečnu ryhu určenú na kábel, po ktorom sa bude zvieratko posúvať až na problematické miesto. Znehodnoteniu káblov zabránite aj ich pevným uchytením na malé držiaky. Tie môžete polepiť po celom obvode stola či dokonca po celej dĺžke podlahovej lišty.

 

 

Pozrieť farebné organizéry na káble na AliExpresse

 

Novinky emailom

Dostávajte od nás novinky emailom:

Kontaktujte nás

Názov sekcie 1

Meno:
Telefón:
E-mail: *
Súbor:
Počet ľudí: *
Motorka Výrobca: *
Typ postele:
Vybavenie:
Overovací kód: *
Text správy: *
Správa sa odosiela ...
* - povinné polia