Spoznajte čaro 3D tlače. Lacné tlačiarne z Číny kúpite už od 100 €

Veda a technika sú oblasti napredujúce každým dňom. Za posledné desaťročie sa na trhu objavili tisícky nových vynálezov, programov a strojov, ktorých úlohou je uspokojiť potreby svojich používateľov. Jedným z nich je aj 3D tlačiareň. Tú v súčasnosti využívajú tak firmy, ako aj niektoré domácnosti. Prostredníctvom špeciálneho programu si dokážete nakresliť a následne vytlačiť rôzne predmety, ktoré nekúpite bežne v obchodoch. V prípade, že rozmýšľate nad kúpou 3D tlačiarne, rozhodne neprehliadnite ponuku lacných tlačiarní na aliexpresse.

 

Pozrite si ponuku lacných 3D tlačiarní: 

$143 - 195
hodnotenie: 4.8
 
 

Pozri

 

 

 
$199 - 265.50
hodnotenie: 5.0
 
 

Pozri

 

 

 
$188.10
hodnotenie: 4.2
 
 

Pozri

 

 

$151.80 - 385.48
hodnotenie: 4.4
 
 

Pozri

 

 

 
$105 - 315 
hodnotenie: 4.9
 
 

Pozri

 

 

 
$337.67 
hodnotenie: 4.2
 
 

Pozri

 

Neplatíte CLO ani DPH

Vzhľadom na to, že väčšina ponúkaných tlačiarní sa dá objednať priamo zo skladu z Nemecka, nebudete musieť platiť drahé clo, dokonca ani DPH. Cena tlačiarne sa teda nenavýši, ale zostáva nezmenená. Vrátane ceny a spôsobu doručenia si však nezabudnite všímať aj technické špecifikácie jednotlivých tlačiarní. Porozmýšľajte, ako často budete tlačiareň využívať, či potrebujete dvojfarebnú tlačiareň, prípadne čo všetko budete na nej tlačiť.

 

3D tlačiareň pre nenáročných 

Spomedzi jednotlivých modelov je pre nenáročných používateľov výbornou voľbou 3D tlačiareň Anet A3. Disponuje tlačovým priestorom s rozmermi 150 x 150 x 150mm, ktoré dokonale postačujú na domáce použitie. Pri tlači umožňuje využiť tak ABS materiál, ako aj PLA v závislosti od individuálnych požiadaviek. Na tlač jednoduchých predmetov postačí ABS vyznačujúci sa väčšou tepelnou rozťažnosťou. PLA vlákna sú ekologickejšie, avšak vhodné na tlačenie skôr pri nižších teplotách. Výborná je aj hrúbka jednotlivých vrstiev 0,1 – 0,4 mm, čo zabezpečuje vysokú presnosť tlače. Ku komfortu z používania prispieva aj LCD displej a možnosť tlače offline bez počítača.

 

3D tlačiareň na väčšie predmety 

V prípade, že plánujete tlačiť väčšie predmety odporúčame siahnuť po 3D tlačiarni s rozmermi tlačového priestoru min. 220x220x240mm, ktorým disponuje hneď niekoľko modelov – Anet A8, Anet E10, Creality Ender -3. Veľkým benefitom spomínaných modelov je predovšetkým variabilita tlačových materiálov. Umožňujú tlačiť predmety z nylonu, ABS, PLA a dreva. Čo sa týka kompatibility s operačnými systémami, tlačiarne Anet sú vhodné pre Windows 7,8, XP, macOS a taktiež Linux. Vysoká presnosť  a rýchlosť tlače je podobne ako u predchádzajúcich modelov samozrejmosťou.

 

Kým pred niekoľkými rokmi nebola 3D tlačiareň najlacnejšou záležitosťou, dnes sa už stáva cenovo dostupná aj pre bežných používateľov. V krajinách, ako Taliansko, či Čína prostredníctvom väčších 3D tlačiarní dokonca stavajú domy. Popustite aj vy uzdu svojej fantázii a navrhujte vlastné modely jednotlivých predmetov, na ktoré budete môcť byť hrdý.

 

Viac 3D tlačiarní...

 

 

Novinky emailom

Dostávajte od nás novinky emailom:

Kontaktujte nás

Názov sekcie 1

Meno:
Telefón:
E-mail: *
Súbor:
Počet ľudí: *
Motorka Výrobca: *
Typ postele:
Vybavenie:
Overovací kód: *
Text správy: *
Správa sa odosiela ...
* - povinné polia