Protišmykové mačky na nohy - najlepší pomocník v boji proti poľadovici

Sneh a ľad na cestách sú postrachom nielen pre vodičov a starších ľudí, ale aj pre nás všetkých. Ak aj patríte medzi tých, čosi v zime na chodníkoch dávajú veľký pozor a chodia opatrne nemáte zaručené, že sa niekde nepríjemne nepošmyknete. Veď pod krásnou bielou snehovou perinou sa neskrýva len príroda, ale aj ľad a iné nástrahy. Práve preto opatrná chôdza často nestačí a najlepšou prevenciou sú tzv. mačky na nohy.

 

Vybrali sme pre vás pár najkvalitnejších mačiek na nohy: 

Praktické mačky na nohy vhodné pre každého
$1.77
hodnotenie: 4.7
 
 

Pozri

 

 

 
Turistické mačky na nohy 
$3.09
hodnotenie: 5.0
 
 

Pozri

 

 

 
skialpinistické mačky na nohy s 18 kolíkmi
$10.39 - 10.77 
hodnotenie: 4.8
 
 

Pozri

 

 

Turistické mačky na nohy s 10 kolíkmi
$6.87
hodnotenie: 4.8
 
 

Pozri

 

 

 
Jron kvalitné a flexibilné mačky na nohy 
$14.58
hodnotenie: 5.0
 
 

Pozri

 

 

 
Jron mačky na nohy so 7 kolíkmi 
$7.32
hodnotenie: 5.0
 
 

Pozri

 

Mačky na nohy sú špeciálny doplnok na topánky, ktorý obsahuje oceľové kolíky slúžiace ako ochrana proti pošmyknutiu. Podľa spôsobu uchopenia, materiálu a množstva kolíkov ich môžeme rozdeliť do niekoľkých kategórií. Niektoré sú teda vhodné napríklad na bežné nosenie, iné zas na turistiku, alebo dokonca aj skialpinizmus. Na aliexpresse nájdete množstvo druhov za výborné ceny.

 

Na prechádzky do mesta sú ideálne 7 kolíkové, elastické

Medzi tie najzákladnejšie a zároveň aj najjednoduchšie patria mačky na nohy vyrobené z termoplastického elastoméru. Ako už samotný názov naznačuje, vyznačujú sa vysokou pružnosťou a rôznorodosťou využitia. Obsahujú päť oceľových kolíkov, ktoré sa hodia na akýkoľvek typ obuvi, od tenisiek až po turistické či zimné topánky. Môžete ich využiť na prechádzke po meste, k lekárovi, alebo na menšiu turistiku. Stačí jednoducho roztiahnuť gumičku a navliecť na prednú časť topánky. Ak by sa vám však materiál zdal príliš ľahký a voľný v ponuke nájdete aj pevnejšiu variantu so 7 oceľovými kolíkmi od spoločnosti Jron. Okrem pevnejšieho materiálu –mangánovej ocele a väčšieho počtu kolíkov disponujú aj zapínaním na suchý zips v prednej časti topánky. Môžete si ich tak stiahnuť podľa tvaru a veľkosti nohy.

 

Pre náročnejších až 10 oceľových kolíkov

Náročnejší terén si vyžaduje nie len pevnejšiu obuv, ale aj väčšiu ochranu proti pádu. Ak sa teda chystáte v zime do Tatier odporúčame mačky na nohy s 10 oceľovými kolíkmi rozmiestnenými pozdĺž celej topánky. Vďaka ich kvalitnému materiálu, hliníkovej zliatine sú pevné a vysoko odolnépri rozťahovaní a opotrebovaní. Pevnosť a výbornú priľnavosť k topánke však zabezpečuje nielen materiál, ale predovšetkým spôsob uchytenia tak na prednú, ako aj na zadnú časť topánky. Na viac sú k dispozícií v rôznych veľkostiach od najmenšieho S až po XL.

 

Skialpinisti ocenia 18 oceľových kolíkov a pevnejšie viazanie

Vysokú kvalitu a pevnosť zabezpečí aj 18 oceľových, špicatých kolíkov, ktoré sa opäť tiahnu pozdĺž celej topánky. Sú ideálne pre náročnejšie športy, horolezectvo alebo skialpinizmus. V porovnaní s predchádzajúcimi typmi gumená pracka lemuje celú topánku nielen jej prednú či zadnú časť. Nemusíte sa tak báť, že sa na vašej nohe bude hýbať, alebo nebodaj počas lezenia vyvliekať.

Ako sme už spomínali mačky na nohy sú využiteľné všade tam kde hrozí nepríjemný pád. Môžu teda pokojne slúžiť aj ako ochrana pred pošmyknutím na mokrej tráve, blate, alebo v ťažkom teréne. Vrátane všestranného využitia a kvalitného materiálu oceníte aj skvelú cenu, ktorá začína už od 1,75 € za jeden pár.

 

Viac ochrany proti pošmyknutiu...

 

 

 

 

Novinky emailom

Dostávajte od nás novinky emailom:

Kontaktujte nás

Názov sekcie 1

Meno:
Telefón:
E-mail: *
Súbor:
Počet ľudí: *
Motorka Výrobca: *
Typ postele:
Vybavenie:
Overovací kód: *
Text správy: *
Správa sa odosiela ...
* - povinné polia