Protišmyková podrážka – výborná ochrana proti pádu na ľade

Pri dnešnom hektickom spôsobe života, rýchlom pracovnom tempe a povinnostiach v rodine, častokrát zabúdame na svoju bezpečnosť a zdravie. Obzvlášť v zime, kedy klzké a zasnežené chodníky sa stávajú najčastejším miestom úrazov tak starých, ako aj mladých ľudí bežiacich na autobus, či električku. Samozrejme najlepším riešením je spomaliť a dávať si pozor, no ani to však nemusí stačiť. Zimným zľadovatelým chodníkom by ste mali prispôsobiť aj svoju obuv. Topánky s hladkou podrážkou nahradiť trekingovými, prípadne doplniť o mačky na nohy, ktoré sú výbornou ochranou proti pošmyknutiu na ľade.

 

Prinášame vám niekoľko lacných mačiek na nohy:

$39.00 - 43.50
hodnotenie: 4.9
 
 

Pozri

 

 

 
$1.97 - 3.74
hodnotenie: 4.6
 
 

Pozri

 

 

 
$18.09
hodnotenie: 4.8
 
 

Pozri

 

 

$19.48
hodnotenie: 4.8
 
 

Pozri

 

 

 
$5.98 - 6.97 
hodnotenie: 4.9
 
 

Pozri

 

 

 
$3.24
hodnotenie: 4.9
 
 

Pozri

 

Mačky na nohy do práce

Ak plánujete mačky využívať výhradne v zime a iba na prechádzky po meste, či do práce odporúčame ľahké, elastické modely, ktoré stačí jednoducho navliecť na prednú časť topánok. Jedným z nich sú praktické päť kolíkové mačky na nohy tak pre mužov, ako aj pre ženy. V prípade však, že uchyteniu vpredu veľmi nedôverujete a preferujete skôr istotu, siahnite po mačkách na nohy SOCOMFY taktiež s piatimi oceľovými kolíkmi. Ich hlavným benefitom je, že sa dajú roztiahnuť po celom obvode topánky a upevniť nielen v prednej časti, ale i na päte. K dispozícií sú v jednej univerzálnej veľkosti za cenu 3,24 €.

 

Mačky na nohy ideálne do vysokohorského terénu – 14 kolíkové

Výhodou mačiek na nohy je predovšetkým ich flexibilita a univerzálne využitie. Hodia sa nielen na cestu do práce, ale niektoré sú špeciálne prispôsobené na skialpinistický terén. K nim patria aj BRS mačky na nohy so 14 oceľovými kolíkmi rozmiestnenými po celej dĺžke topánky. Vďaka pevnej konštrukcií prispôsobenej na veľmi nízke teploty až -50 stupňov a TPU zapínaniu v prednej i zadnej časti topánky, bez problémov držia na nohe aj v náročnejších podmienkach.

 

Mačky na nohy ideálne do vysokohorského terénu – 12 kolíkové

Z lacnejších variant dominujú 12 kolíkové mačky na nohy s reťazami, ktoré sú vyrobené z termoplastického elastoméru. Ten sa vyznačuje nielen vysokou plasticitou, ale i dlhodobou životnosťou. Navyše podobne ako predchádzajúci typ sa dajú prispôsobiť veľkosti vašej nohy, takže sa nemusíte báť, že netrafíte správnu veľkosť. Zakúpiť si ich môžete v oranžovej farbe za 19,48€.

 

Mačky na nohy, ktoré využijete pri prechádzke v lese

V prípade, že hľadáte stred medzi alpinistickými mačkami a klasickými do práce sú 10 kolíkové BSAID mačky na nohy tým najlepším riešením. Jednotlivé oceľové kolíky majú umiestnené nielen na prednej časti nohy, ale i vzadu. Vrátane pružného silikónu, ktorý sa v prípade potreby ľahko natiahne, taktiež disponujú zapínaním na suchý zips. To v porovnaní so sponou, alebo popruhom výrazne šetrí čas a počas prechádzky po lese, či lúke pevne drží na nohe. K dispozícií je v rôznych veľkostiach od S až po XL už od 5,98 €.

 

Viac ochrany proti pošmyknutiu...

 

 

Novinky emailom

Dostávajte od nás novinky emailom:

Kontaktujte nás

Názov sekcie 1

Meno:
Telefón:
E-mail: *
Súbor:
Počet ľudí: *
Motorka Výrobca: *
Typ postele:
Vybavenie:
Overovací kód: *
Text správy: *
Správa sa odosiela ...
* - povinné polia