Potreby k vareniu chutného domáceho piva za najlepšie ceny

Jedným z najobľúbenejších nápojov mnohých mužov a dokonca aj žien je jednoznačne pivo. Či už je čierne, svetlé, alebo rezané, musí byť predovšetkým kvalitné s pravou penou a jedinečnou chuťou. Tá sa však v poslednom období vytráca a v podnikoch sa čapuje lacné pivo s minimálnym obsahom chmeľu a jačmenného sladu. Nemíňajte teda zbytočne peniaze na to čo vám nechutí a investujte radšej do malej domácej pivárničky. Áno, čítate dobre, kvalitné pivo si so správnymi potrebami a ingredienciami môžete uvariť pokojne aj v pohodlí vašej kuchyne.

 

Prinášame vám niekoľko základných vecí potrebných k domácemu vareniu piva:

 
Plastový ventil na kvasnú nádobu 
$2.06
hodnotenie: 5.0
 
 

Pozri

 

 

 
Samolepiaci teplomer na kvasnú nádobu 
$0.91 
hodnotenie: 4.9
 
 

Pozri

 

 

 
 
Nylonové vrecko na scedzovanie
$6.71
hodnotenie: 4.9
 
 

Pozri

 

 

Plastové miešadlo s dĺžkou 61cm
$8.24 
hodnotenie: 4.5
 
 

Pozri

 

 

 

Plnič fliaš 

$3,74
hodnotenie: 5.0
 
 

Pozri

 

 

 
Refraktometer na meranie hustoty a cukru 
$12.96
hodnotenie: 4.9
 
 

Pozri

 

Kvasné nádoby a vypúšťací ventil v rôznych veľkostiach

Hotové sety na výrobu piva rozhodne nepatria medzi najlacnejšie záležitosti. Práve preto sa nebojte siahnuť aj po lacnejšej variante a to vyskladaní si vlastnej mini výrobne piva. Na aliexpresse nájdete množstvo kvalitných súčiastok za skvelé ceny. Jednou z nich je nepochybne aj kvasná nádoba, ktorá je najčastejšie vyrobená z plastu, alebo kovu. Je k dispozícií v rôznych veľkostiach, od menších 12 litrových, až po väčšie 50 litrové. Na spodnej časti kvasnej nádoby je dierka na vypúšťací ventil, ktorý si máte možnosť zakúpiť už od 2,20€.  Je vyrobený z potravinárskeho plastu a vďaka matici s dvoma tesniacimi podložkami dokonale priľne ku kvasnej nádobe.

 

Zíde sa vám aj teplomer s miešadlom

Počas kvasenia piva je dôležité neustále sledovať teplotu v kvasnej nádobe ideálne samolepiacim teplomerom, ktorý odmeria teplotu od 2 – 36 °C. V porovnaní s klasickým ortuťovým je ohybný, praktický a môžete si ho jednoducho nalepiť z vonkajšej strany kvasnej nádoby.  Budete tak mať prehľad o teplote aj vtedy, keď bude kvasná nádoba uzatvorená. Na miešanie chmeľu či sladu často krát bežná vareška nestačí, odporúčame teda siahnuť po špeciálnom plastovom miešadle, ktoré má dĺžku až 61 cm. Vďaka pevnému a zároveň hladkému plastovému telu nie je ťažké a dobre umývateľné, dokonca aj v umývačke riadu.

 

Praktické nylonové vrecko na scedzovanie

Ak plánujete variť pivo priamo z chmeľu a jačmeňa budete potrebovať aj vrecko na scedzovanie, ktoré ešte pred samotným varením vložíte do prázdne kvasnej nádoby. Následne po vykvasení jačmenných zŕn vrecko vytiahnete  a v kvasnej nádobe vám ostane iba čistý jačmenný, chmeľový extrakt. Výhodou tohto scedzovacieho nylonového vrecka je, že ho môžete použiť aj viac krát a je k dispozícií vo viacerých veľkostiach.

 

Presný refraktometer a kvalitný plnič fliaš

Počas kvasenia netreba zabúdať ani na pravidelné kontrolovanie hodnoty cukru, na čo slúži malý, praktický a vysoko presný refraktometer, ktorý kúpite už od 13,59€. V prípade, že sladkosť a hustota roztoku je ideálna a proces kvasenia ukončený, môžete pristúpiť k fľaškovaniu, pri ktorom sa vám určite zíde  plastový stáčač. Ten napojíte na vypúšťací ventil a vložíte do fľaše tak, aby sa špička dotýkala úplného dna fľaše. Počas fľaškovania vám tak pivo nebude peniť.

 

Viac potrieb k vareniu piva...

 

 

 

Novinky emailom

Dostávajte od nás novinky emailom:

Kontaktujte nás

Názov sekcie 1

Meno:
Telefón:
E-mail: *
Súbor:
Počet ľudí: *
Motorka Výrobca: *
Typ postele:
Vybavenie:
Overovací kód: *
Text správy: *
Správa sa odosiela ...
* - povinné polia