Korčuľovanie na kolieskových korčuliach. Potreby, ktoré vám môžu zachrániť život

Jazda na kolieskových korčuliach patrí k veľmi obľúbeným letným športom. Niektorí dokonca chodia na korčuliach aj do práce, obzvlášť vo veľkých mestách, kde sú časté dopravné zápchy. Spolu s korčuľami si však zoberte aj adekvátnu výstroj, vrátane chráničov a prilby. Predsa len nikdy neviete, čo sa vám môže stať a kedy vám tieto ochranné prostriedky môžu zachrániť život. V nasledujúcom článku sme pre vás vybrali niekoľko tipov chráničov a prilieb, ktoré vo vzťahu kvality vs. ceny vychádzajú najlepšie.

 

6 tipov potrieb na korčuľovanie, ktoré rozhodne stoja za pozornosť:

$3.46
hodnotenie: 4.8
 
 

Pozri

 

 

 
$9.23
hodnotenie: 4.9
 
 

Pozri

 

 

 
$10.94 - 13.86
hodnotenie: 4.8
 
 

Pozri

 

 

$1.30 - 1.61
hodnotenie: 4.2
 
 

Pozri

 

 

 
$14.78 - 16.31
hodnotenie: 4.8
 
 

Pozri

 

 

 
$14.95
hodnotenie: 3.0
 
 

Pozri

 

Prilba na korčuľovanie

Jednou z najdôležitejších častí ľudského organizmu je hlava, keďže mozog sa podieľa na koordinácii mnohých ďalších funkcií. Z tohto dôvodu by ste mali v prvom rade siahnuť po kvalitnej a predovšetkým pevnej prilbe. Tú využijete nielen pri jazde na kolieskových korčuliach, ale aj bicyklovaní či skatebordingu. Pevným materiálom doplneným o penu s vysokou hustotou sa môže pochváliť unisex prilba. Disponuje pružnými, jednoducho nastaviteľnými remienkami poskytujúcimi možnosť modifikovať jej veľkosť na základe proporcií hlavy. K dispozícii je spolu s chráničmi na kolená, lakte a ruky už od 14,95 €.

 

Set chráničov na korčuľovanie

Ak už prilbu vo svojej výbave máte a chýbajú vám iba chrániče, na výber máte hneď z niekoľkých sád. Vysokou mierou odolnosti voči mechanickému poškodeniu disponuje 6 dielna sada plastových chráničov pozostávajúca z 1 páru chráničov na lakte, 1 páru chráničov na kolená a 1 páru chráničov na ruky. Na výber máte z 3 rôznych veľkostí, pre deti od 5 do 12 rokov, od 13 do 15 rokov a pre dospelých.  

 

Chrániče na kolená

Rozbité kolená citlivo prežívajú najmä deti, ktoré často vyronia aj nejakú tú slzičku. Myslite teda aj na ich ochranu, a predtým ako ich pustíte spoznávať prvé dobrodružstvá na korčuliach ich vybavte nielen prilbou, ale aj detskými chráničmi. Na aliexpresse si ich môžete zakúpiť v rôznych pestrých farbách, pričom na výber máte tak z elastických textilných s mäkkou výplňou v oblasti kolien, alebo pevnejších plastových so zapínaním na suchý zips. Cena za 1 pár chráničov na kolená sa pohybuje už od 1,52€ .

 

Detský chránič na zadok

Špecifickou formou ochrany je chránič na zadok vyplnený mäkkou EVA penou, ktorá je nepremokavá a odolná voči mechanickému poškodeniu. Celkový tvar chrániča sa podobá krátkym nohaviciam. Prostredníctvom suchých zipsov si ho dieťa ľahko pripne okolo pása a nôh. Dieťa si tak pri páde neudrie zadok o tvrdú zem, keďže výplň chrániča dopad výrazne zjemní. V závislosti od hmotnosti vášho dieťaťa si môžete vybrať z troch veľkostí od 10,94 €.

 

Viac potrieb na korčuľovanie...

 

Novinky emailom

Dostávajte od nás novinky emailom:

Kontaktujte nás

Názov sekcie 1

Meno:
Telefón:
E-mail: *
Súbor:
Počet ľudí: *
Motorka Výrobca: *
Typ postele:
Vybavenie:
Overovací kód: *
Text správy: *
Správa sa odosiela ...
* - povinné polia