Praktické pomôcky na čistenie, ktoré nesmú chýbať v žiadnej domácnosti

Upratovanie dá vo väčšine prípadov poriadne zabrať. Zametanie, umývanie podlahy a vysávanie je nielen náročné na čas, ale aj na energiu. Nehovoriac ešte o utieraní prachu z ťažko dostupných miest či leštení okien. V takýchto prípadoch je ideálnym riešením buď ďalšia pomocná ruka alebo praktické zlepšováky, ktoré vám prácu uľahčia. Vzhľadom na to, že zohnať dobrovoľníka, ktorý vám pomôže s upratovaním je náročné, v niektorých prípadoch až nemožné, odporúčame zvoliť druhú variantu. Veľa šikovných a hlavne lacných pomôcok na upratovanie nájdete na aliexpresse. V tomto článku vám prinášame tie najlepšie z nich.

 

Tipy na praktické pomôcky na čistenie:

$1.10
hodnotenie: 4.7
 
 

Pozri

 

 

 
$0.79
hodnotenie: 5.0
 
 

Pozri

 

 

 
$0.73
hodnotenie: 3.8
 
 

Pozri

 

 

$1.99
hodnotenie: 4.7
 
 

Pozri

 

 

 
$1.89
hodnotenie: 4.5
 
 

Pozri

 

 

 
$1.87
hodnotenie: 4.9
 
 

Pozri

 

Pomôcky na čistenie vetrania a žalúzií

Prach usadený vo vetracích mriežkach automobilu je nielenže nehygienický, ba čo viac, ovplyvňuje aj funkčnosť klimatizácie a samotného odvetrávania. Dobrým pomocníkom pri jeho čistení je flexibilná rúčka s dvoma nástavcami. Jeden je zložený z jemnej handričky, ktorá sa ľahko vopchá medzi jednotlivé mriežky. Vrátane odstránenia prachu z vetrania sa dá využiť aj na čistenie žalúzií. Druhým nástavcom je kefka s tenkými a hustými štetinkami určená na čistenie klávesnice. Ekologických nadšencov okrem spomínaných funkcií poteší aj materiál rúčky – ekologický plast vyrobený šetrne k životnému prostrediu.

 

Pomôcka na čistenie pomôcok z nerezovej ocele 

Ďalšou z rady ekologických vychytávok je multifunkčný čistiaci kartáčik vhodný na čistenie hrncov a iných kuchynských pomôcok vyrobených z nerezovej ocele. V prípade teda, že sa vám stane pri varení menšia nehoda a spodná časť hrnca je trošku pripálená túto pomôcku odporúčame mať vždy po ruke. Vrátane funkcie vás však prekvapí predovšetkým jej skvelá cena – iba 0,73 za jeden kus.

 

Praktický pomocníce do kuchyne a kúpeľne 

Udržať poriadok v kuchyni, najmä na drese vám pomôže plastový držiak na utierku, hubku, prípadne jar. Vďaka plastovým úchytom sa ľahko namontuje na vodovodnú  batériu a v prípade potreby zas odmontuje. Okrem kuchyne si svoje využitie nájde aj v kúpeľni, kde zas môže slúžiť na mydlo a malý uteráčik. K dispozícii je v šedej a staroružovej farbe, za 1,89 €. Univerzálnym pomocníkom tak v kuchyni, ako aj v kúpeľni bude flexibilný kartáčik do ruky s množstvom pružných štetiniek, ktoré vyčistia usadeniny aj z tých najmenších záhybov. Podobne ako vyššie spomínané pomôcky aj táto je vyrobená z pevného ekologického plastu a dostupná vo viacerých farebných prevedeniach za cenu 1,87 €.

 

Viac pomôcok na čistenie...

 

Novinky emailom

Dostávajte od nás novinky emailom:

Kontaktujte nás

Názov sekcie 1

Meno:
Telefón:
E-mail: *
Súbor:
Počet ľudí: *
Motorka Výrobca: *
Typ postele:
Vybavenie:
Overovací kód: *
Text správy: *
Správa sa odosiela ...
* - povinné polia