Vypestujte si zdravú zeleninu a ovocie z pohodlia domova

Posledné zimné mrazy už odznievajú, čo je neklamným znakom, že konečne prichádza jar. Na oblohe sa objavia prvé slnečné lúče a na lúkach zas snežienky či žlté kašky. Všetko okolo nás jednoducho začne hrať pestrými farbami a prenikavými vôňami. Okrem užívania si tejto jarnej pohody však netreba zabúdať ani na povinnosti. Jar je predsa ideálny mesiac na sadenie tak zeleniny, ako aj ovocia či kvetov. Ak teda ešte nemáte nakúpené potrebné semienka, mali by ste sa poponáhľať, čas sa kráti a čo nevidieť je tu jar.

 

Vybrali sme pre vás niekoľko lacných semienok na pestovanie:

Semiačka mini jahodový bonsai 
$0.16
hodnotenie: 4.9
 
 

Pozri

 

 

 
Semiačka mini bonsai - čerešne
$0.43
hodnotenie: 4.9
 
 

Pozri

 

 

 
Semiačka mini pomarančovníka 
$0.45
hodnotenie: 4.9
 
 

Pozri

 

 

Semiačka  mini bonsai - citrón
$0.40
hodnotenie: 4.9
 
 

Pozri

 

 

 
Zázvorové semiačka na sadenie 
$0.59
hodnotenie: 4.9
 
 

Pozri

 

 

 
Semiačka mini bonsai- hrozno
$0.45
hodnotenie: 4.8
 
 

Pozri

 

Kúpiť si kvalitnú bio zeleninu, alebo ovocie bez chemických postrekov a urýchľovačov rastu  môže byť v súčasnosti veľký problém. Obchody síce ponúkajú lacné ovocie, to však má od prívlastku bio veľmi ďaleko. Najlepšou možnosťou je teda vypestovať si svoju vlastnú zeleninu  z pohodlia domova. Ak nemáte záhradku, nemusíte sa báť, na aliexpresse nájdete veľké množstvo lacných semien, ktoré môžete pestovať hoci aj na balkóne, či dokonca priamo v obývačke.

 

Ovocné semienka ideálne na pestovanie v interiéri

K semenám vhodným na pestovanie v interiéri patria i semienka mini čerešní. Vďaka max. výške 300 cm ich môžete posadiť priamo do kvetináčapoložiť na parapetu. Na viac nepotrebujú žiadnu špeciálnu teplotu a vyklíčia už do dvoch týždňov. Po vyklíčení však nielenže poskytnú chutné plody, ale budú aj pekným bytovým doplnkom. Vrátane čerešní môžete v domácnosti pestovať i exotickejšie plody, bonsai pomarančovník, citrónovník či sladké bobule mini hrozna. Všetky spomínané plody sú k dispozícií v balení od 30 do 100 ks. v závislosti od typu ovocia a za skvelú cenu 0,40 – 0,45 €.

 

Ovocie vhodné do malej záhradky pri dome

Tí z vás, ktorí máte záhradku určite využijete aj semienka sladkých jahôd. Ich hlavným benefitom je, že sa v porovnaní s klasickými odrodami jahôd ťahajú do výšky, nezaberú teda veľa miesta na záhrade, ba čo viac pri ich oberaní sa nebudete musieť krčiť. Taktiež si nevyžadujú žiadnu špeciálnu starostlivosť, teplotu či neustále okopávanie a odštikávanie poplazov. Získajú si vás nielen chutnými plodmi, ale predovšetkým nízkou cenou iba 0,16 €  za 100ks. balenie.

 

Zelenina s rýchlou dobou klíčenia

Vrátane zdravého ovocia netreba zabúdať ani na zeleninu, napríklad semienka zázvoru, cibule, alebo cherry paradajok. Oceníte najmä ich chutné plody, ale i krátku dobu klíčenia, vďaka čomu si stihnete obľúbené rajčiny či papriky počas leta zasadiť aj viac krát. Pestovanie zeleniny a ovocia zo semienok zvládne naozaj každý, pri troche času, pravidelnom polievaní a slnečných lúčoch sa o pár týždňov môžete tešiť zdravým plodom z vašej záhradky bez akýchkoľvek chemikálií.

 

Viac semiačok na pestovanie...

 

Novinky emailom

Dostávajte od nás novinky emailom:

Kontaktujte nás

Názov sekcie 1

Meno:
Telefón:
E-mail: *
Súbor:
Počet ľudí: *
Motorka Výrobca: *
Typ postele:
Vybavenie:
Overovací kód: *
Text správy: *
Správa sa odosiela ...
* - povinné polia