Praktické vychytávky a potreby na bicyklovanie, ktoré musíte mať

V súčasnosti sa na celom svete využíva viac ako jedna miliarda bicyklov. Tie mnohí využívajú nielen na oddych a zábavu, ale aj ako každodenný dopravný prostriedok do práce. V porovnaní s preplnenými cestami a neustálymi kolónami je táto forma dopravy omnoho rýchlejšia, obzvlášť vo veľkých mestách. Stúpajúcu popularitu bicyklov potvrdzuje aj bike-sharing, ktorý zožal obľubu vo viacerých slovenských mestách. Samozrejme, dobrý a funkčný bicykel je základ, avšak ani ďalšia výbava nebude na škodu, teda z pohľadu bezpečnosti určite nie.

 

Vybrali sme pre vás niekoľko pomôcok, ktoré sa vám pri bicyklovaní rozhodne zídu:

$10.99
hodnotenie: 4.9
 
 

Pozri

 

 

 
$3.99
hodnotenie: 4.8
 
 

Pozri

 

 

 
$0.68 - 1.62
hodnotenie: 4.8
 
 

Pozri

 

 

$11.79
hodnotenie: 4.5
 
 

Pozri

 

 

 
$1.35 - 1.59
hodnotenie: 4.7
 
 

Pozri

 

 

 
$10.99 - 16.49
hodnotenie: 4.8
 
 

Pozri

 

Pumpa

Jeden z najhorších scenárov, aký môže cyklistu na ceste do práce alebo počas výletu v prírode stretnúť, je defekt. Úplne predísť sa mu síce nedá, ale zodpovedná príprava na takúto situáciu je rozhodne na mieste. Vrátane lepidla a mini balíčka náradia nezabudnite ani na pumpu. Nemusíte sa obávať, veľké ťažké pumpy už vyšli z módy a nahradili ich nové, tenké, praktické a hlavne ľahké mini pumpy. Spravidla sa umiestňujú z boku tyče a na aliexpresse vás nebudú stáť viac ako 4 eurá, pričom je ich hodnota v krízových situáciách nevyčísliteľná.

 

Praktické držiaky

V základnej výbave každého cyklistu, nezávisle od dĺžky trasy nesmie chýbať fľaška s vodou, ktorú je potrebné mať vždy po ruke, pozor nie v ruke. Hliníkový stojan na fľašku z aliexpressu sa vám teda určite zíde. Prostredníctvom dvoch skrutiek si ho môžete jednoducho namontovať zo spodnej strany tyče, kde vám nebude zavadzať a zároveň fľašku ľahko dočiahnete. Ďalšou užitočnou pomôcku je nepremokavé puzdro na mobil s veľkosťou až 6.2 palcov. Okrem nízkej ceny – 10.99 € vás poteší aj vrchný diel citlivý na dotyk. V prípade potreby tak nebudete musieť mobil vyberať von z puzdra.

 

Oblečenie

Počas chladnejších dní neberte oblečenie na ľahkú váhu. Myslite na to, že vás kdekoľvek môže zastihnúť dážď, prípadne chladný vietor. Z tohto dôvodu nesmie vo vašom ruksaku chýbať maska na tvár proti vetru vyrobená z kvalitnej a vysoko elastickej lycry. Za pozornosť taktiež stojí JLETOLI- nepremokavá bunda z polyesteru vhodná nielen na bicyklovanie, ale i iné športy. Zakúpiť si ju máte možnosť v šedej farbe a vo veľkostiach S až XXXL za 11,79 €.

 

Tachometer

Ak ste sa do cyklistiky zamilovali a už sa neviete dočkať kedy opäť sadnete na bicykel určite využijete tachometer ukazujúci tak počet najazdených kilometrov, ako aj vašu rýchlosť či dokonca aktuálnu teplotu. V porovnaní s inými tachometrami sa môže pochváliť veľkým 2.8 palcovým LCD displejom s podsvietením a vodeodolnosťou. K dispozícii je spolu so všetkým príslušenstvom už od 10,34 €, v závislosti od konkrétneho modelu.

 

Viac potrieb na bicyklovanie...

 

 

Novinky emailom

Dostávajte od nás novinky emailom:

Kontaktujte nás

Názov sekcie 1

Meno:
Telefón:
E-mail: *
Súbor:
Počet ľudí: *
Motorka Výrobca: *
Typ postele:
Vybavenie:
Overovací kód: *
Text správy: *
Správa sa odosiela ...
* - povinné polia