Vychytávky do kuchyne nielen pre cukrárky

Či už patríte medzi poriadne gazdinky, ktoré varenie, pečenie a všetko ostatné s tým spojené milujú, alebo nie, rozhodne by vo vašej kuchyni nemali chýbať tie správne pomôcky. Nielenže vám dokážu uľahčiť prácu, ale možno vás aj nadchnú natoľko, že si varenie nakoniec obľúbite. Poďte sa teda spolu s nami pozrieť, čo všetko nájdete na aliexpresse, a ako to môžete v kuchyni využiť.

 

Vybrali sme pre vás tie najlepšie pomôcky do kuchyne za skvelé ceny:

$1.94
hodnotenie: 4.7
 
 

Pozri

 

 

 
$3.99 - 4.99
hodnotenie: 4.9
 
 

Pozri

 

 

 
$2.09 - 3.16
hodnotenie: 4.9
 
 

Pozri

 

 

$0.59 - 0.90
hodnotenie: 4.8
 
 

Pozri

 

 

 
$0.93
hodnotenie: 4.9
 
 

Pozri

 

 

 
$4.78
hodnotenie: 4.7
 
 

Pozri

 

Pomôcky na natieranie krémov

Silikónové pomôcky sú vďaka svojej ľahkosti a pružnosti výbornými pomôckami tak pri varení, ako aj pečení a následnom zdobení. Navyše sú odolné, nezlomia sa, ľahko umývateľné a pri natieraní krému sa naň nelepia. Jednou z takýchto pomôcok je lopatka na miešanie, či natieranie krémov. Vďaka rovnému dostatočne dlhému povrchu a pohodlnej rúčke  dokážete krém naniesť rovnomerne po celom obvode korpusu. Lopatka je k dispozícii v pestrých farbách, iba za cenu 1,94 €. Veľmi podobnú funkciu plní aj sada 3 plastových pomôcok, taktiež na miešanie krémov a uhladzovanie. V tomto prípade sú ale všetky pomôcky bez rúčky, čo oceníte najmä pri zarovnávaní krému na korpuse, ktorý je ešte vo forme, keďže sa ľahko dostanete až ku okrajom.

 

Kvalitné nože na natieranie

Ak pečiete často a vo väčšom množstve, rozhodne neprehliadnite nôž na natieranie zo 100% kvalitnej, zdravotne nezávadnej nerezovej ocele. Nôž disponuje špeciálne upraveným mini schodíkom, ktorý zabezpečí to, že rúčku držíte podstatne vyššie a teda nemusíte sa báť, že sa budete dotýkať rukami krému, prípadne krém sa vám nepodarí rovnomerne rozotrieť. Na výber máte z rôzne dlhých nožíkov, najdlhší má časť na natieranie dlhú 25 cm, stredný 20 cm a najkratší 15 cm. Môžete si teda vybrať v závislosti od veľkosti vašej formy. Nôž je k dispozícii od 2,50 €, presná cena však závisí  od jeho veľkosti.  

 

Formy na pečenie a pomôcky na krájanie korpusu

Pečenie trubičiek, kornútkov, rožtekov, croassantov dá zabrať nielen z pohľadu obťažnosti receptu, ale predovšetkým dodržania správneho tvaru. Často sa cesto podarí, avšak pri pečení sa tvar zdeformuje. V takomto prípade určite poslúži set 12-tich kužeľov z chirurgickej ocele na ktoré stačí iba namotať cesto a vložiť do rúry. Kužeľovitý tvar formy zabezpečí, že cesto po upečení pôjde z formy ľahko dole, pričom si stále pekne drží svoj pôvodný tvar, bez akéhokoľvek roztekania po plechu. K pomôckam pri pečení jednoznačne patrí aj krájač korpusunerezovej ocele na prvý pohľad pripomínajúci vešiak. Disponuje dvoma tenkými oceľovými šnúrkami, ktoré prekroja akýkoľvek korpus na dve rovnaké veľké časti. Podobne ako všetky spomínané pomôcky aj táto je zdravotne nezávadná, a spĺňa všetky stanovené normy a nariadenia. Zakúpiť si ju môžete za skvelú cenu - 4,78 €.

 

Ak by vás skôr chytilo dekorovanie a vyrezávanie unikátnych tvarov do jablka, melóna, či ďalšieho ovocia, siahnite po kovovom gravírovacom pere. To si vďaka pevnej konštrukcii a ďalším častiam hravo poradí nielen s ovocím, ale aj drevom, voskom, či papierom. Fantázii jeho využitia sa medze nekladú, podobne ako aj vašej kreativite.

 

Viac vychytávok do kuchyne...

 

 

Novinky emailom

Dostávajte od nás novinky emailom:

Kontaktujte nás

Názov sekcie 1

Meno:
Telefón:
E-mail: *
Súbor:
Počet ľudí: *
Motorka Výrobca: *
Typ postele:
Vybavenie:
Overovací kód: *
Text správy: *
Správa sa odosiela ...
* - povinné polia