Kvetinové semená na sade: Okrášlite svoju záhradu týmito skvostami

Mesiac február signalizuje blížiaci sa koniec zimy a začiatok krásnej, rozkvitajúcej sa jari. S prvými snežienkami sa však začína prebúdzať aj naša záhradka. Je teda najvyšší čas začať rozmýšľať o kvetinkách, ktoré budú tento rok pýchou vašej záhradky. Široký sortiment kvetinových semien, vrátane tých exotických ponúka aj aliexpress. Nenechávajte teda nič na poslednú chvíľu a objednajte semená čo najskôr. Jar už pomaly, ale isto klope na dvere.

 

Vybrali sme pre vás 6 nádherných druhov kvetín, ktoré vo vašej záhrade nesmú chýbať:

$0.86
hodnotenie: 4.8
 
 

Pozri

 

 

 
$0.72
hodnotenie: 4.7
 
 

Pozri

 

 

 
$0.87
hodnotenie: 4.9
 
 

Pozri

 

 

$0.45 - 0.79
hodnotenie: 4.3
 
 

Pozri

 

 

 
$0.87
hodnotenie: 4.9
 
 

Pozri

 

 

 
$1.16
hodnotenie: 4.6
 
 

Pozri

 

Interiérové rastliny

K unikátnym izbovým rastlinám rozhodne patrí sukulentná rastlina Stapélia.  V jej prospech hrajú nielen krásne pestrofarebné kvety, ale najmä nenáročnosť na pestovanie. Ideálnym miesto je pre ňu  parapetná doska pri okne, na ktorej dokáže neuveriteľne rýchlo zakvitnúť. Samozrejme netreba zabúdať na pravidelné zalievanieobčasné hnojenie. Na výber máte z rôznych druhov Stapélií, ktoré sa odlišujú tak svojou farbou, ako aj tvarom.

V prípade, že túžite po niečom exotickejšom, odporúčame mäsožravú rastlinku Dionaeu muscipulu tzv. Mucholapku. V Európe je jedna z najpopulárnejších rastlín, najmä pre svoju schopnosť uchmatnúť si korisť. V porovnaní s predchádzajúcou rastlinkou si však vyžaduje oveľa väčšiu starostlivosťšpecifické podmienky. V prvom rade dostatok svetla, kyslú, pieskovú rašelinu a každoročné presádzanie. Veľmi dôležité je aj pravidelné polievanie, najlepšie odstátou dažďovou vodou, keďže Mucholapku zaraďujeme k močiarnym rastlinám.

 

Vonkajšie rastliny

Výrazné, pompézne kvety sú typickým znakom známej letničky tzv. Plamenníka (Celosia spicata). Záhradu nielen okrášli, ale aj krásne rozvonia. Semienka tejto teplomilnej rastlinky je však vhodné sadiť až na jar, prípadne začiatkom leta, kedy už nehrozia žiadne mrazy. Zakúpiť si ich môžete v 100 ks. balení iba za 0,87 eur. Nezvyčajná, avšak veľmi atraktívna je aj rastlinka s kvetmi v tvare červených pier. Spolu s mini bonsajom nechýba v žiadnej japonskej záhrade. Ten si môžete zakúpiť v rôznych farebných prevedeniach, od červeného až po modrý, či viacfarebný.

 

Viac zaujímavých kvetín...

 

 

Novinky emailom

Dostávajte od nás novinky emailom:

Kontaktujte nás

Názov sekcie 1

Meno:
Telefón:
E-mail: *
Súbor:
Počet ľudí: *
Motorka Výrobca: *
Typ postele:
Vybavenie:
Overovací kód: *
Text správy: *
Správa sa odosiela ...
* - povinné polia